EM6K - Moniszko2019

Koncerty, Wernisaże, Sympozja, Wystawy, Prelekcje, Konferencje, Spotkania, Nuty, Płyty CD i DVD, Książki

„Etno Moniuszko na 6 kontynentach”
 „Etno Moniuszko na 6 kontynentach”. Nowa muzyczna propozycja wybitnej artystki Prof. Marii Pomianowskiej, autorki uznanego na świecie projektu „Chopin na 5 kontynentach” Tym razem usłyszmy znane i lubiane i nie tylko pieśni Stanisława Moniuszki w nowych aranżacjach i brzmieniach i pod kierownictwem autorki oraz udziałem uznanych muzyków i artystów ze świata. Projekt zakłada nagranie i wydanie płyty CD i DVD na której zostanie zarejestrowany materiał muzyczny, którego zadaniem będzie promocja naszego narodowego kompozytora Stanisława Moniuszki w nowej etniczno klasycznej odsłonie. Unikalny muzyczny projekt Marii Pomianowskie został przyjęty przez Fundacjęi i będzie przedstawiany jako kluczowy projekt w ramach obchodów 200 rocznicy urodzin Ojca polskiej Opery Narodowej - Stanisława Moniuszki, która to rocznica przypada w dniu 5 maja 2019 r.

Ogólna koncepcja oraz przewidywane jakościowe rezultaty realizacji projektu.

Próba spotkania międzykulturowego, którego główną osią są wybrane dzieła wielkiego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. Przedstawiony projekt będzie mieć znaczenie dla rozwoju kultury muzycznej poprzez unikalność repertuaru i koncepcję nagrania. Utwory zaprezentowane na płycie CD/DVD zawierać będą unikalne aranżacje znanych i tych nowo odkrytych pieśni Moniuszki z wykorzystaniem instrumentarium etnicznego świata, muzyki klasycznej i muzyki ludowej. To połączenie tradycji muzycznej sześciu kontynentów z wybranymi utworami Moniuszki.
 Autorką projektu i wszystkich aranżacji jest Maria Pomianowska, która wspólnie z grupą wybitnych artystów-przyjaciół w tym wielu młodych artystów, opowiada językiem muzyki o różnych dalekich i bliskich tradycjach , ich pięknie i cechach uniwersalnych pozwalających na łączenie się z muzyką Moniuszki. To próba odpowiedzi na pytanie dlaczego muzyka wspaniałego polskiego kompozytora może być rozumiana, kochana i grana w każdym niemal zakątku świata i na każdym instrumencie muzycznym.
Fundacja wspólnie z autorka projektu planuje od roku 2019 również trasę koncertową z "Etno Moniuszką na 6 kontynentach"w kraju i za granicą. Płyta CD/DVD „Etno Moniuszko na 6 kontynentach” zawierać będzie 12 pieśni w aranżacji Marii Pomianowskiej, zapis video z sesji, wywiady z artystami, obszerną biografię Stanisława Moniuszki, biografie autorki projektu i uczestniczących artystów.
(+48) 728 987 144
Moda na Moniuszkę to moda na Polskę